Aktiviteler

Olimpos tatilniz süresince çeşitli aktivitelere katılabilirsiniz.

MAVİ TUR


4 gün, 3 gece süren, Akdenizin mükemmel sularında unutamayacağınız anlar yaşatacak tekne turlarımız, profesyonel ve güler yüzlü ekibimiz, her ihtiyacınıza karşılık verecek teknelerimizle, eğlenceli ve keyifli tatiliniz için sizleri beklemekte. Yaz sezonu boyunca hergün düzenlenen turlarımız, Demre'den hareketle (Demre transferi tura dahil) 4 gün, 3 gece boyunca Fethiye'ye kadar Akdenizin en güzel koylarını ziyaret etmektedir.

BATIK ŞEHİR TURU


Bir Likya şehiri olan Kekova Batık Şehir turu. Günü birlik tur içerisinde yüzme ve şnorkelli dalış turları ile tarih ve güzellik dolu bir tekne turu yaşıyacaksınız. 08:30 da Olympos'tan hareket ile Üçağız’a transfer, Kekova için teknenin hareketi. Akfarin koyunda yüzme ve şnorkel dalış molası ve Simenada kaleye yürüyüş. Öğlen yemeği servisi ve Myra'ya gidiş. Amfitiyatro ve kaya mezarlarının ziyareti. 19:00 da Olmypos'a dönüş.

TREKKING


Olympos ve çevre bölgelerdeki, zorluk derecelerini ve mesafelerini tercih edebileceğiniz çeşitli parkurlarda düzenlediğimiz rehberli ve rehbersiz trekking turları, doğayla başbaşa kalmak, temiz hava ve sessizlik içerisinde yürüyüş ve spor yapmak için ideal turlardır. Keyif verici, zaman zaman zorlayıcı yürüyüşler, mükemmel manzaralarla devam etmektedir. Kış aylarında da hava şartlarının bahar güzelliği ve tazeliğini yaşatmasından ötürü trekking turları yapılabilmektedir.

YANARTAŞ


Yanartaş, Çıralı köyü yakınlarında küçük, tarihi ve turistik önemi olan bir doğalgaz kaynağıdır. Denize yakın manzaralı bir konumda yer alan, taşlar arasından alevler çıkan, büyülü bir atmosfere sahip turistik bir doğa güzelliğidir. Çıralı, eski yunan mitolojisine konu olmuş, Kanatlı at Pegasus'un sırtındaki Bellerafonun, ateş soluyan canavar Kimerayı öldürdüğü yer olarak bilinir. Hala yanmakta olan ateşin öldürülen canavarın ağzından çıkan alevler olduğu söylene gelmiştir. Bizanslı demirciler tarafından kutsal sayılan bu bölgede inşa edilen tapınağın kalıntıları Yanartaş'ın yanında yer alır. Bazı tarihçilere göre olimpiyat ateşi ilk kez bu noktadan getirilmiştir.Yaz kış yanan bu ateşin aslı yeraltı kaynaklarından dışarı sızan doğal metan gazıdır.